ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4936261
*
nr 493 6261
Spegel
England, höjd: 134
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 17:56:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 18:36:22
1
100 kr
28/10 19:20:23
2
150 kr
29/10 09:26:47
3
Vinnande bud
29/10 10:38:03
2
250 kr
29/10 10:39:01
2
350 kr
29/10 13:24:17
4
450 kr
29/10 13:35:41
4
550 kr
29/10 15:25:16
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 493 6261
Spegel
England, höjd: 134
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 18:36:22 | 1 | 100 kr |
28/10 19:20:23 | 2 | 150 kr |
29/10 09:26:47 | 3 | Vinnande bud |
29/10 10:38:03 | 2 | 250 kr |
29/10 10:39:01 | 2 | 350 kr |
29/10 13:24:17 | 4 | 450 kr |
29/10 13:35:41 | 4 | 550 kr |
29/10 15:25:16 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02